Nuo 2018 m. styginių kvartetas aktyviai rengia edukacinius koncertus visai šeimai.

Pradėję nuo koncertų LNOBT patiems mažiausiems – kūdikiams „Muzika mažoms ausytėms”, vėliau sukūrė ir ne kartą atliko naujas edukacines programas, skirtas įvairaus amžiaus vaikams.

MUZIKA MAŽOMS AUSYTĖMS

Ši pirmoji kvarteto edukacinė programa kūdikiams, atliekama Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre nuo pat pirmųjų pasirodymų sulaukė itin didelio mažųjų ir jų tėvelių susidomėjo! Spalvingas kilimas mažiesiems, akį traukiančiais kostiumais pasipuošę atlikėjai ir aktorius Tomas Dapšauskas supažindina mažuosius klausytojus ne tik su klasikine muzika, bet ir kartu muzikuoja bei šoka.

https://www.facebook.com/watch/?v=2101094360202168

Pasirodymų datų ir bilietų ieškokite LNOBT puslapyje!

MUZIKINĖS IŠDAIGOS

Tai vienos dalies nuotaikingas edukacinis koncertas skirtas įvairiausio amžiaus klausytojams – programoje styginių kvarteto atliekami kūriniai patiks ir mažiesiems klausytojams, ir jų tėveliams ar seneliams, o aktorius ir šokėjas Tomas Dapšauskas  koncertą praturtina ne tik įdomiais pasakojimais apie kompozitorius ar instrumentus, bet ir interaktyviais pasirodymais, įtraukiančiais visus klausytojus.

Muzikinės išdaigos“ koncertuose laukiami ne tik  mažiausi, bet ir vyresni – ikimokyklinio amžiaus vaikai bei juos lydintys suaugusieji. Koncerto programoje skamba visiems atpažįstama klasikinė muzika – kompozitorių J. S. Bacho , A. Vivaldi, V. A. Mocarto kūriniai, nuotaikingos S. Joplino , L. Andersono pjesės ir muzika iš vaikų mėgstamų animacinių filmų. Pritaikant koncertus konkrečiai erdvei ir laikui, atsižvelgiama ne tik į numatomą dalyvių amžiaus grupę, bet ir į sezoniškumą – metų laikus, žiemą šalia klasikos skamba ir kalėdinė muzika, pavasarį/vasarą – kūriniai ir interaktyvūs pasirodymai artimesni šiltajam sezonui. Koncertuose „Muzikinės išdaigos“ smagiai leis laiką ir jaunieji klausytojai, ir jų tėveliai.

VAIKŲ MUZIKOS PASAULIS

Senoje palėpėje, dar senesnėje spintoje, stovi senas senas lagaminas, pilnas pačių įdomiausių daiktų! Ir kiekvienas iš lagamino ištrauktas daiktas turi paslaptingą istoriją – ką slepia šilkinė mamos suknelė ar tėčio jūrininko kepurė? Iš kur čia atsirado senelio nuotrauka su liūtais ir burtų lazdelė? Styginių kvartetas iškraustys lagaminą ir papasakos visas šių daiktų istorijas. O vaikai sužinos ką atrakina Smuiko Raktas, išmoks naują muzikinį burtažodį– DO RE MI ir muzikos pagalba apkeliaus visą pasaulį – nuo Afrikos džiunglių iki Karibų jūros. Programoje skamba vaikų mėgstamų lietuvių kompozitorių ir atlikėjų dainos (iš TELEBIMBAM, Džimbos repertuaro), taip pat muzika iš vaikiškų animacinių ar kino filmų.

Koncerto metu kvartetui talkina ir su vaikais po muzikos pasaulį keliauja muzikos operos solistė Dovilė Kazonaitė.

Archi Quartett ir Dovilė Kazonaitė – Muzikos garsai.

Šiai edukacinei programai sukurti ir atlikti „Archi Quartett” nariai gavo Lietuvos kultūros tarybos stipendijas. Edukacinė programa džiugino įvairaus amžiaus vaikus mokyklose bei darželiuose, taip pat, ne kartą buvo atlikta kultūros centruose bei koncertinėse salėse Vilniuje, Marijampolėje, Biržuose, Širvintuose.