Styginių kvarteto „Archi Quartett” repertuare – netoli 200 skirtingų epochų, stilių ir žanrų kūrinių, iš kurių mes sudaremė keletą skirtingos tematikos koncertinių programų. Koncerto metu papasakojame apie atliekamus kūrinius, kompozitorius.

 

Kelios iš jų:

„AMŽINA MEILĖ”

Tai labai ryškaus laikotarpio koncertinė programa, kada operetė pasiekė savo brandą, tačiau scenos rampas išvydo ir miuziklas. Šie du žanrai nemažą laiką karaliavo scenoje, papildydami vienas kitą naujos muzikos kalba ir smagiais šokiniais ritmais. Tada scenoje atsirado fokstrotas, tango ir kiti modernūs šokiai, kurie taip pat atsispindi koncerto programoje. Visa muzika yra skirta jausmui, kuris yra ne vien spektaklių, tačiau ir viso gyvenimo prasmė. Koncertinės programos solistai –  KRISTINA ZMAILAITĖ ir EDMUNDAS SEILIUS, kartu su styginių kvartetu ARCHI QUARTETT bei pianiste AUŠRINE GARSONAITE atveria naują skambesį ne vienam vakaro kūriniui. 

Programoje arijos ir duetai iš F. Leharo, J. Kerno, I. Kalmano, D. Olivieri, L. Bernsteino ir kitų kompozitorių operečių ir miuziklų.

 

 

 

 

 

„GRAŽIAUSIA FILMŲ MUZIKA

Muzika – neatsiejama kino filmų dalis. Ar norėtumėte bent valandėlei atsidurti
žymiausių kino filmų scenose?
Styginių kvartetas „Archi Quartett“ parengė „Gražiausios filmų
muzikos“ koncertinę programą, kurioje skamba visiems gerai žinoma, mėgstama ir klausoma
muzika.Koncertinė programa sudaryta iš filmų “James Bond“ , “Vaiduoklių medžiotojai” , „Moulen
Rouge“ , „Karibų piratai“ garso takelių bei nuostabios kompozitorių Y. Tiersen, E. Morricone, A.
Piazzolla, E.Kusturicos muzikos, skambėjusios kino filmuose. Styginių kvartetui koncertuose pritaria perkusija.

Apie „Gražiausią filmų muziką” spaudoje – https://zmones.lrytas.lt/muzika/2017/12/12/news/styginiu-kvartetas-archi-quartett-pries-sventes-kvies-pajusti-kino-muzikos-stebukla-3861360/

 

 

„LIETUVIŠKOS ISTORIJOS” 

Gražiausios XX – XXI a. dainos apie Lietuvą, žymiausių Lietuvos kompozitorių
muzika bei plati jausmų paletė – meilė ir aistra, tikėjimas ir viltis, gyvenimo džiaugsmas ir
skausmas – visa tai telpa koncertinėje programoje „Lietuviškos istorijos“, kurią parengė
miuziklo aktorė, dainininkė, televizijos projektų dalyvė MIGLĖ PIVORIŪNAITĖ ir styginių
kvartetas „ARCHI QUARTETT“.
Atlikėjų paruoštoje koncertinėje programoje skamba gražiausia populiarioji
lietuviška muzika – ištraukos iš miuziklų „Ugnies medžioklė
su varovais“ (G. Kuprevičius), „Legenda apie Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės
meilę“ (K. Mašanauskas), taip pat G. Paškevičiaus, I. Narkutės, Jazzu patriotinės dainos apie
Lietuvą, partizanus bei žinomiausios V. Kernagio, L. Vilkončiaus dainos.  Visi programos kūriniai – puikiai žinomi klausytojams, o originalios aranžuotės atliekamos styginių instrumentų suteiks šioms dainoms išskirtinio, kartais net ir netikėto skambesio.

 

 „POP&ROCK STARS“  

Tai populiariausios šių dienų pop ir rock stiliaus dainos, kurias kasdien galima išgirsti per radiją, o jų video klipai karaliauja MTV televizijoje bei Youtube kanaluose. (M.Jackson, T.Swift, Jessie J, Ed Sheeran, Ph.Williams) .Taip pat sunkiosios muzikos atstovų MUSE, Metallica ,Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers kūriniai, atliekami styginių kvarteto pritariant perkusijai.

 

„TANGO/LATINO” 

Aistringa tango muzika, ispaniškos melodijos, balkanų bei latino ritmai atliekami styginių su perkusijos pritarimu tikrai nepaliks abejingų klausytojų. Programoje A. Piazzolla, A. C. Jobim , G. Bregovich, E.Kusturica, Tito Puente, J. Gade kūriniai.   Apie koncertinę programą skaitykite čia : https://kultura.lrytas.lt/scena/2018/03/21/news/kvartetas-archi-quartett-pristatys-nauja-programa-5328310/

 

Edukacinė programa visai šeimai „MUZIKINĖS IŠDAIGOS”

 Tai vienos dalies nuotaikingas edukacinis koncertas skirtas įvairiausio amžiaus klausytojams. Aktorius ir šokėjas TOMAS DAPŠAUSKAS koncertą praturtina ne tik įdomiais pasakojimais apie kompozitorius ar instrumentus, bet ir interaktyviais pasirodymais, įtraukiančiais visus klausytojus. Atlikėjų komanda surengė keliolika panašaus pobūdžio pasirodymų LNOBT vykstančiuose koncertuose kūdikiams „Muzika mažoms ausytėms“ , šie koncertai buvo skirti pačiai jauniausiai (0-3metai) klausytojų grupei. “ Muzikinės išdaigos“ koncertuose laukiami ne tik mažiausi, bet ir vyresni – ikimokyklinio amžiaus vaikai bei juos lydintys suagusieji. Koncerto programoje skamba visiems atpažįstama klasikinė muzika – kompozitorių J. S. Bacho , A. Vivaldi, V. A. Mocarto kūriniai, nuotaikinos S. Joplino , L. Andersono pjesės ir muzika iš vaikų mėgstamų animacinių filmukų

 

Edukacinė programa „VAIKŲ MUZIKOS PASAULIS”

Senoje palėpėje, dar senesnėje spintoje, stovi senas senas lagaminas, pilnas
pačių įdomiausių daiktų! Ir kiekvienas iš lagamino ištrauktas daiktas turi paslaptingą istoriją
– ką slepia šilkinė mamos suknelė ar tėčio jūrininko kepurė? Iš kur čia atsirado senelio
nuotrauka su liūtais ir burtų lazdelė? Styginių kvartetas iškraustys lagaminą ir papasakos
visas šių daiktų istorijas. O vaikai sužinos ką atrakina Smuiko Raktas, išmoks naują muzikinį
burtažodį– DO RE MI ir muzikos pagalba apkeliaus visą pasaulį – nuo Afrikos džiunglių iki
Karibų jūros. Programoje skamba vaikų mėgstamų lietuvių kompozitorių ir atlikėjų dainos (iš
TELEBIMBAM, Džimbos repertuaro), taip pat muzika iš vaikiškų animacinių ar kino filmų.
Koncerto metu kvartetui talkina ir su vaikais po muzikos pasaulį keliauja muzikos operos
solistė DOVILĖ KAZONAITĖ.

 

 

AMŽINOJI KLASIKA“

 A. Vivaldi , J. S. Bacho , G. F. Hendelio, V. A. Mozarto , A. Dvoržako, J. Naujalio ir kitų kompozitorių muzika, kuri jau daug šimtmečių žavi klausytojus.

 

„100-metis su Nacionaliniu instrumentu- birbyne” stereotipus laužantis projektas, kurio metu birbynininkas Vytautas Kiminius kartu su kvartetu atskleidžia virtuoziškas Lietuvos nacionalinio instrumento- birbynės galimybes. Koncerte skamba lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai (J.Švedas, E.Čiplys, V.Barkauskas, B. Crusell , J.S.Bach, W.A.Mozart ir kt.)

 

 „Archi Quartett“ taip pat rengia bendrus pasirodymus su solistais  Kristina Zmailaite (sopranas) ir Edmundu Seiliumi (tenoras) ,Aiste Pilibavičiūte (sopranas), Dovile Kazonaite (sopranas), Ilona Pliavgo (sopranas), Tomu Pavilioniu (tenoras), Jonu Sakalausku (baritonas), Šarūnu Šapalu (baritonas), dainininkėmis Migle Pivoriūnaite, Egle Vakarinaite. Solistai akomponuojant kvartetui atlieka gražiausias operų ,operečių , miuziklų arijas, itališkas bei lietuviškas dainas.

Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie koncertinės programas – skambinkite, rašykite!